Huliwigmen, Ambua Falls, Tari Vally XV 66 (5/9)
Jimmy Nelson
- 62 x 110 x 3 cm
- Fotografie in oplage
- Lambda print op dibond
Lichaamsversiering is een essentieel onderdeel van de cultuur van Papoea-Nieuw-Guinea, vooral onder samenlevingen in de hooglanden. De Huli zijn misschien het best bekend om hun uitgebreide schmink. Er wordt gezegd dat dit oorspronkelijk oorlogsverf was, waarbij de levendige kleuren werden gebruikt om angst in de harten van hun vijanden te zaaien en om een veranderde bewustzijnsstaat voor de Huli-krijgers te creëren.
Felgeel is vaak de hoofdkleur, gemaakt van een klei genaamd ambua. Ingewikkelde ontwerpen worden aangebracht met behulp van rode en witte klei en zwarte houtskool. Schmink wordt over het algemeen door mannen aangebracht, niet alleen tijdens gevechten, maar ook om belangrijke gelegenheden te markeren, zoals spirituele dansen, inwijdingsceremonies en andere rituelen. Tijdens dansen, bekend als mali, brengen mannen, vrouwen en kinderen schmink aan.
Afbeelding uit boek: Before They Pass Away.
- We komen nog steeds bij u aan huis, tijdelijk met meer afstand en veiligheidsmaatregelen
- Gratis en geheel vrijblijvend
- Reeds 20 jaar kunstadvies aan huis
- Het beste te beoordelen in uw eigen interieur
Onze kunstcollectie en service wordt beoordeeld met een 9.4

“Bijzonder klantvriendelijk bedrijf met een geweldig aanbod in kunst!”
Lees verder“niet opdringerig, rustig en vriendelijk”
Lees verder“Top!”
Lees verderMeer van Jimmy Nelson
Jimmy Nelson

Sinds zijn eerste internationaal geprezen verkenning door Tibet, bijna 30 jaar geleden, is Jimmy Nelson (geboren in Kent, Engeland, 1967) naar 's werelds meest verborgen hoekjes gereisd om inheemse volkeren te fotograferen. In 2013 publiceerde hij zijn eerste boek "Before They Pass Away", waarmee zijn levenslange droom, bewustzijn creëren over de onvoorstelbare diversiteit van de wereld, werkelijkheid werd.